2008 წელს თიღვის მუნიციპალიტეტის გამგებელი გიორგი კაპანაძე აგვისტოს ომის მოვლენებზე: ჩემთან მოვიდა ნიკო გასიევი და გადმომცა, რომ [წუნარის წყალსაცავის მიდამოებიდან] :გაიყვანოს ხალხი, თორემ ყველა დაიხოცებაო"
"ეკონომიკური მაჩვენებლები ვიდრე არ მივა იმ ნიშნულზე, რომ ჩინეთი მართლა საინტერესო გახდეს, რაიმე ფინანსურ ინსტიტუციებს შორის კავშირზე ლაპარაკი შეუძლებელია" - თამაზ დათუნაშვილი
2008 წელს თიღვის მუნიციპალიტეტის გამგებელი გიორგი კაპანაძე: არავის არ უთქვამს, გამეკეთებინა მოსახლეობის ევაკუაცია, ჩვენ თვითონ მოვიფიქრეთ - ხალხმა თავს თვითონ უშველა
მოხალისეთა ორგანიზაცია - "ახალგაზრდობა და ვეტერანები ეროვნული თავდაცვისა და უსაფრთხოებისთვის" მოხალისეების მიღებას იწყებს
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის მასშტაბით, საგზაო ინფრასტრუქტურის მოსაწესრიგებლად, 10 პროექტი ხორციელდება
სოზარ სუბარი კოდორის ხეობაზე: ფორპოსტი, რომელიც იყო ქართული კუთხე, ქართული მიწა-წყალი, შენარჩუნებული შუაგულ აფხაზეთში, 2008 წელს ისე ჩააბარეს, ერთი ტყვია არ გასროლილა. რაც 13 წელი შეინარჩუნა ადგილობრივმა მოსახლეობამ, სააკაშვილმა მოღალატეობრივად ჩააბარა
"მთავრობის ადმინისტრაციის აუდიტის სამსახურის ფუნქციები გაფართოვდება და არა მხოლოდ მთავრობის ადმინისტრაციის, არამედ მთლიანად მთავრობის საქმიანობის ეფექტიანობის ზედამხედველობის ფუნქციაც მიენიჭება" - ირაკლი კობახიძე
აშშ-ის არმიის სარდლობას გერმანიაში საიდუმლო სამეთაურო ცენტრი ჰქონდა, საიდანაც უკრაინელებს სადაზვერვო ინფორმაციას აწვდიდნენ - NYT
ტრამპი აცხადებს, რომ თუ თეირანი შტატებთან ბირთვული პროგრამის შესახებ შეთანხმებას არ მიაღწევს, ირანი ისეთ დაბომბვას შეეჩეხება, რომელიც აქამდე არასდროს უნახავს