საქართველოს ეროვნულ ბანკსა და ჩინეთის ცენტრალურ ბანკს შორის ურთიერთობა ძალიან მნიშვნელოვანია - დავით მათიკაშვილი
თეა წულუკიანი: ვინც განერვიულდნენ ჩვენი სხდომების გამო, რატომ არ ახსენებენ უშანგი სოფრომაძეს? გიორგი ანწუხელიძე რომ ჩავარდა ტყვედ სეპარატისტებთან და რუსებთან, რა თქმა უნდა გმირობა აჩვენა, მაგრამ არამხოლოდ მან - იქ იყვნენ უშანგი სოფრომაძე, კახაბერ ხუბულური
31-03-2025 12:23
თეა წულუკიანი: ჩვენი კომისია არ იძიებს სამხედროებს, ჩვენი კომისია იძიებს „ნაცმოძრაობის" რეჟიმის დროს პოლიტიკური თანამდებობის პირების საქმიანობის სხვადასხვა ასპექტს, პირველ რიგში, მაშინდელი უმაღლესი მთავარსარდლის საქმიანობებს
31-03-2025 12:18
ჩვენი ვალდებულებაა, რომ საკონსტიტუციო სასამართლოში სარჩელის წარდგენის გზით, მოვითხოვოთ ისეთ პარტიების საქმიანობის აკრძალვა, რომელიც მავნებლურ დანაშაულებრივ საქმიანობას ეწევა - დავით მათიკაშვილი
31-03-2025 12:17
თეა წულუკიანი: "ქართული ოცნების" ხელისუფლებამ გადავარჩინეთ ქართული ჯარის ღირსება სტრასბურგშიც და ჰააგის სასამართლოშიც - ამ თემაზე არავითარ შენიშვნას არ მივიღებთ, ვერ გაგვაჩერებთ, სააკაშვილის კიდევ ბევრ დანაშაულზე ახალ ფაქტებს გამოვავლენთ
31-03-2025 12:16
იმის მერე, რაც შევრიგდით, ისეთი შეხვედრა მოხდა აფხაზებსა და ჩვენს შორის, ჭკუაშიც არ გამივლია, რომ აფხაზების წინააღმდეგ ოდესმე იარაღს ავიღებდი ხელში - ემზარ კვიციანი
31-03-2025 11:33
ირაკლი კობახიძე - 1991 წლის 31 მარტი იყო უმნიშვნელოვანესი დღე ჩვენი ქვეყნისთვის - ამ დღეს ჩატარდა რეფერენდუმი სახელმწიფოებრივი დამოუკიდებლობის აღდგენაზე, თამამად შეიძლება ითქვას, რომ დღეს, საქართველო არის დამოუკიდებელი და სუვერენული, როგორც არასდროს