პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე, "კოალიცია ცვლილებისთვის" აქტივისტი, გელა ხასაია დააკავეს
საკონსტიტუციო სასამართლომ უნდა მიიღოს შესაბამისი გადაწყვეტილება, რასაც ჰქვია "ნაცმოძრაობის" და მისი ფილიალების აკრძალვა - გურამ მაჭარაშვილი
"ეს ყველაფერი იყო კოლექტიური ღალატი, ჩაფიქრებული ჩვენი ქვეყნის წინააღმდეგ" - ემზარ კვიციანი კოდორის ხეობაზე
"მიუხედავად იმისა, რომ საკონსტიტუციო უმრავლესობა ვერ მოვიპოვეთ, მაინც ვასრულებთ ამ დაპირებას" - ლევან მაჭავარიანი "ნაციონალური მოძრაობის" აკრძალვის შესახებ
2008 წელს თიღვის მუნიციპალიტეტის გამგებელი გიორგი კაპანაძე აგვისტოს ომის მოვლენებზე: ჩემთან მოვიდა ნიკო გასიევი და გადმომცა, რომ [წუნარის წყალსაცავის მიდამოებიდან] :გაიყვანოს ხალხი, თორემ ყველა დაიხოცებაო"
"ეკონომიკური მაჩვენებლები ვიდრე არ მივა იმ ნიშნულზე, რომ ჩინეთი მართლა საინტერესო გახდეს, რაიმე ფინანსურ ინსტიტუციებს შორის კავშირზე ლაპარაკი შეუძლებელია" - თამაზ დათუნაშვილი
Nebula AI Hub-მა Mastercard-თან თანამშრომლობის მემორანდუმი და Fastoo-სთან სპონსორობის შეთანხმება გააფორმა
2008 წელს თიღვის მუნიციპალიტეტის გამგებელი გიორგი კაპანაძე: არავის არ უთქვამს, გამეკეთებინა მოსახლეობის ევაკუაცია, ჩვენ თვითონ მოვიფიქრეთ - ხალხმა თავს თვითონ უშველა
30 მარტი
ერთ დღეში შეცვლილი ცხოვრება და ყბა-სახის ურთულესი ოპერაციის უნიკალური შედეგი - 16 წლის მარიამ კოხრეიძე ამ დღის შემდეგ მთელმა საქართველომ გაიცნო და ამ პატარა გოგოს გულშემატკივარი გახდა
ბოლო პერიოდის ყველაზე ტრენდულ შოკოლადში ჯანმრთელობისთვის საშიში შემადგენლობები აღმოაჩინეს - რა ნივთიერებებს მიაკვლიეს "დუბაის შოკოლადში"
"გერმანიის პოლიცია მომიტინგეებზე ძალადობის ახალ საფეხურს იპყრობს" - აქტივისტი ალმუტ როხოვანსკი დემონსტრანტის დაკავების კადრებს ავრცელებს
"დამელოდე, ლინჩის წესით უნდა გაგასამართლო" - მუქარის, შეურაცხყოფისა და ძალადობის შემცველი ამ განცხადებების ადრესატი ცოტნე გამსახურდიას მეუღლე, ანა ჯაბაურია
თურქეთის ქალაქები, უკვე რამდენიმე დღეა, მასობრივმა გამოსვლებმა და არეულობამ მოიცვა - "კურიერი P.S.-ის" რეპორტაჟი მოვლენების ეპიცენტრიდან
მმართველი გუნდი საპარლამენტო არჩევნების წინ გაცემული დაპირების შესრულებას იწყებს - "ნაციონალური მოძრაობისა" და მისი იდეური მოკავშირეების წინააღმდეგ სახელისუფლებო პარტიის სარჩელის განხილვა, საკონსტიტუციო სასამართლოს, სავარაუდოდ, მალე მოუწევს
შესაძლებელი იყო თუ არა რუსეთთან სამხედრო კონფლიქტის თავიდან აცილება - დროებითი საგამოძიებო კომისია აგვისტოს მოვლენების ქრონოლოგიას სწავლობს
ისტორიაში პირველად, საქართველოს ფიგურულ მოციგურავეთა ნაკრები გუნდურ ასპარეზობაში მსოფლიოს ჩემპიონატზე იასპარეზებს
"პუტინმა იცის, რომ გაბრაზებული ვარ... თუ ვერ მოვახერხებთ შეთანხმებას სისხლისღვრის შეჩერებაზე და თუ ვიფიქრებ, რომ ეს რუსეთის ბრალია, ნავთობზე მეორად ტარიფებს დავაწესებ" - დონალდ ტრამპი
ახალციხეში 10 წლამდე ბავშვი მეხუთე სართულიდან გადმოვარდა
"ერთი სული მაქვს, სახლში როდის მივალ... დიდ მადლობას გიხდით, ვინც მონაწილეობა მიიღო გათავისუფლებაში" - უკანონო პატიმრობიდან გათავისუფლებული ირაკლი ბებუას პირველი კომენტარი
ქართულ ჯარს ომის დანაშაული დააბრალეს. ამ მოცემულობის შემოსატრიალებლად თეა წულუკიანს მოუწია ბრძოლა - ყალბი ნარატივი, რომ ნაცების რეჟიმის წარმომადგენლების გამოკითხვა ნიშნავს ქვეყნის დადანაშაულებას, ემსახურება ნაცების ჩადენილის დაფარვას - ოდიშარია