"გამორიცხული არაა, საზოგადოებრივი მაუწყებლის სხვა თანამშრომლებიც ფინანსდებოდნენ, ამიტომ უპრიანი იქნებოდა ამ საკითხთან დაკავშირებით მაუწყებლის მენეჯმენტმა შესაბამისი განმარტება გააკეთოს" - ნიკოლეიშვილი ზაუტაშვილისა და ტუღუშზე
რა შეიძლება დავარქვათ საზოგადოებრივი მაუწყებლის თანამშრომლების, ნინო ზაუტაშვილისა და ლაშა ტუღუშის გარე დაფინანსების ამბავს, სკანდალი თუ რეალურად დაფარული შემოსავლები ფონდებიდან, რომლის უფლებაც მათ არ ჰქონდათ? საინტერესოა, რომ პატივცემული სუბიექტები ამ შემოსავლების არსებობას არ უარყოფენ, ოღონდ ეს არის, რომ როგორც წესი ასეთ რამ მათ არ ჰგონიათ თუ არ მიაჩნიათ კანონდარღვევად (ე.წ. მერე რას პრინციპით!), - წერს "ერთიანი ნეიტრალური საქართველოს" წევრი ლევან ნიკოლეიშვილი.
როგორც მან აღნიშნა, გამორიცხული არ არის, რომ საზოგადოებრივი მაუწყებლის სხვა თანამშრომლებიც ფინანსდებოდნენ და თანამშრომლობდნენ ისეთ უცხოურ ფონდებთან, რომლებიც ანტიქართული და ანტისახელმწიფოებრივი საქმიანობით არიან დაკავებული და შესაბამისად უპრიანი იქნებოდა ამ საკითხთან დაკავშირებით საზოგადოებრივი მაუწყებლის მენეჯმენტმა გააკეთოს შესაბამისი განმარტება.
"რა შეიძლება დავარქვათ საზოგადოებრივი მაუწყებლის თანამშრომლების, ნინო ზაუტაშვილისა და ლაშა ტუღუშის გარე დაფინანსების ამბავს, სკანდალი თუ რეალურად დაფარული შემოსავლები ფონდებიდან, რომლის უფლება მათ არ ჰქონდათ? საინტერესოა, რომ პატივცემული სუბიექტები ამ შემოსავლების არსებობას არ უარყოფენ, ოღონდ ეს არის, რომ როგორც წესი ასეთ რამ მათ არ ჰგონიათ თუ არ მიაჩნიათ კანონდარღვევად (ე.წ. მერე რას პრინციპით!). სხვათა შორის გამორიცხული არ არის, რომ საზოგადოებრივი მაუწყებლის სხვა თანამშრომლებიც ფინანსდებოდნენ და თანამშრომლობდნენ ისეთ უცხოურ ფონდებთან, რომლებიც ანტიქართული და ანტისახელმწიფოებრივი საქმიანობით არიან დაკავებული. ამიტომ მიზანშეწონილიც და უპრიანიც იქნებოდა ამ საკითხთან დაკავშირებით საზოგადოებრივი მაუწყებლის მენეჯმენტმა, კერძოდ კი თიკო ბერძენიშვილმა და ვასილ მაღლაფერიძემ გააკეთონ შესაბამისი განმარტება და რეაგირება“, - წერს ლევან ნიკოლეიშვილი