ქართული სახვითი ხელოვნების მუზეუმი კარინა ლუმიერის პერსონალურ გამოფენას მასპინძლობს
სამუშაო სივრცეში, უსაფრთხოების დამატებითი ნორმების შემუშავება მიმდინარეობს - დამსაქმებლებმა, მშენებლობაზე დასაქმებულებისათვის საჭირო დანადგარების უსაფრთხოდ გამოყენება უნდა უზრუნველყონ
ფინანსური თანამშრომლობა ჩინეთთან - რას ითვალისწინებს მემორანდუმი, რომელიც საქართველოს ეროვნულ და ჩინეთის ცენტრალურ ბანკებს შორის გაფორმდა
პარტია "დროას" ლიდერი დიღმის წინასწარი დაკავების იზოლატორიდან გათავისუფლდა
1640-ზე მეტი დაღუპული და 3500-მდე დაშავებული - მიანმარის 6 რეგიონში დამანგრეველი მიწისძვრის გამო საგანგებო მდგომარეობაა გამოცხადებული
ილია მეორე ალბანეთის მთავარეპისკოპოსს: საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესიისა და პირად ჩემი სახელით კიდევ ერთხელ გულითადად გილოცავთ ალბანეთის ეკლესიის პირველიერარქად დადგინებას
დანიის უარი, ტრამპის განზრახვას ვერ ცვლის - ამერიკის 47-ე პრეზიდენტის თქმით, გრენლანდია გლობალური უსაფრთხოებისთვის და შტატების თავდაცვისუნარიანობის გაძლიერებისთვის სჭირდება
ლევან მაჭავარიანი - "იმ ადამიანებისგან, რომლებმაც ლაზარე გააგმირეთ, ვინც უკრაინისთვის ჩვენი შეიარაღების გადაცემას, შესაბამისად, რუსეთთან პირდაპირ ესკალაციას მოითხოვდით, დღეს ანწუხელიძისა და სხვა ჩვენი გმირების სახელებს ამოფარება, სამარცხვინოა
"მეგობარი აქტი" და პოლიტიკური შეფასება - "ქართულ ოცნებაში" ამბობენ, რომ ოპოზიციის ზეიმი ნაადრევია, რადგან კანონპროექტის კანონად ქცევამდე წინ გრძელი გზაა
ათასობით დაკავებული, მათ შორის 11 ჟურნალისტი - თურქეთში პოლიტიკური კრიზისი მწვავდება
რა ნაბიჯებს დგამდა ენმ-ის ხელისუფლება ქვეყნის ინტერესების დასაცავად - საქართველოს უახლესი ისტორიის მძიმე მოვლენებზე, საგამოძიებო კომისიის წევრებს კითხვები ჰქონდათ
გამოცხადდებიან თუ არა არაკონსტიტუციურად კონკრეტული პოლიტიკური ძალები - მმართველი გუნდის სარჩელი თვითმმართველობის არჩევნებამდე მომზადდება
გიორგი ვაშაძის განცხადება, რომ ქუჩაში აპოლიტიკური ადამიანები არ დგანან, სახელისუფლებო პარტიისთვის იმის დასტურია, რომ პროტესტი ოპოზიციის დღის წესრიგის ნაწილია - საკითხზე "სტრატეგია "აღმაშენებელში" დამატებითი განმარტება გააკეთეს
ჭიათურაში დღეს მორიგი საპროტესტო აქცია გაიმართა - საინიციატივო ჯგუფი შეთანხმდა, რომ მოთხოვნების დაკმაყოფილების მიზნით რადიკალურ ზომებს მიმართავენ
20:03
ირაკლი კირცხალია: ბოლო დღეების ისტერია უსამშობლო კოლექტიური "ნაცმოძრაობის" და დაფინანსების გარეშე დარჩენილი ე.წ. არასამთავრო ორგანიზაციების მხრიდან, ემსახურება ერთ მიზანს - თავს მოახვიონ საზოგადოებას უბინძურესი აღქმები
მზე ნაწილობრივ დაბნელდა - ფოტოები
გრეტა წიწავა - "ნაცების პარლამენტმა 2008 წლის 10 აგვისტოს დაამტკიცა სააკაშვილის დოკუმენტი, რუსეთი საქართველოში 8 აგვისტოს შემოიჭრაო - ამ ყველაფრის ფონზე დღეს ამბობენ, "ქართული ოცნება" აბრალებს საქართველოს ომის დაწყებასო"
თურნავა: საქართველოსა და ჩინეთს შორის ისტორიულად კარგი ურთიერთობები არსებობს. ბოლო დროს გაზრდილი ეკონომიკური ურთიერთობების ფონზე ჩვენი ფინანსური სექტორების ურთიერთობაც უნდა შეესატყვისებოდეს ამ მზარდ დონეს
შსს ელენე ხოშტარიაზე - "შემოწმებისას დაკავებულს თან აღმოაჩნდა, სავარაუდოდ, კანონსაწინააღმდეგო ნივთიერება, რომელზეც დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზა"
შსს ელენე ხოშტარიას "ფეისბუკ" პოსტთან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს: "უარს აცხადებდა მოთავსების კანონით განსაზღვრული პროცედურების სრულად გავლაზე და იქცეოდა აგრესიულად"