პუტინმა ხელი მოაწერა ბრძანებას სამხედრო სამსახურში საგაზაფხულო გაწვევის შესახებ - ვის წაიყვანენ ჯარში?
ამ ცვლილებების მიზანია, რომ საქართველოს სახელმწიფო ინსტიტუტები და საზოგადოება იყოს მაქსიმალურად მედეგი და ჰქონდეს იმ გამოწვევების მიმართ ეფექტიანი რეაგირების შესაძლებლობები, რა გამოწვევებიც ჩვენ ვნახეთ - ლევან მახაშვილი FARA-ზე
რაც უფრო მეტად დივერსიფიცირებულია ეკონომიკური გეგმები, მეტია პარტნიორი, განსაკუთრებით იმ ქვეყნებიდან, რომლებიც მსოფლიო ბაზარზე დომინანტები არიან, ბუნებრივია, მათთან ურთიერთობა სარგებლის მეტს ქვეყანას არაფერს მოუტანს - მამუკა მდინარაძე
საქართველოსა და შვეიცარიას შორის საჰაერო მიმოსვლა დაიწყო
როგორც ოპოზიციური პარტიები აღარ სჭირდება ივანიშვილს, ისე აღარ სჭირდება ოპოზიციური ტელევიზიები - ყველაფერს იზამს, რომ გააუქმოს და გაანადგუროს ყველა ოპოზიციური ტელევიზია - ირაკლი ფავლენიშვილი
რადიკალებს იმაზე მეტი ფიასკო არ შეიძლება ჰქონოდათ, რაც სცენაზე მყოფი სალომე ზურაბიშვილია - მათი ერთადერთი სახე, რომლის გამოჩენაც შეუძლიათ - ნინო წილოსანი
თუ ვინმეა ერთობის მომხრე, ეს არის "ერთიანობა - ნაციონალური მოძრაობა", მაგრამ შემიძლია გითხრათ გულწრფელად, რომ სხვადასხვა საკითხზე აზრთა სხვადასხვაობაა - გიორგი კაპანაძე
ახალი "ნაცმოძრაობაა" თუ ძველი, შინაარსი და მათი სამოქმედო გეგმა არ იცვლება - გიორგი ვოლსკი
"ეს პოლიტიკური გადაწყვეტილებაა. 31 მარტი საფრანგეთის დემოკრატიისთვის შავი დღეა" - მარინ ლე პენი სასამართლოს გადაწყვეტილებაზე