"კომისია ბოლომდე მოიძიებს იმ მტკიცებულებებს, რომლებიც, დარწმუნებული ვარ, "ნაციონალური მოძრაობის", როგორც პოლიტიკური ძალის გაუქმების საფუძველი გახდება" - გურამ მაჭარაშვილი
საპარლამენტო პოლიტიკური ჯგუფის "ხალხის ძალა" თავმჯდომარის მოადგილე, გურამ მაჭარაშვილი აცხადებს, რომ უნდა გამოიკითხონ ის ადამიანები, რომლებსაც უშუალო მონაწილეობა ჰქონდათ მიღებული აგვისტოს ომში, საუბარია ძირითად პოლიტიკურ ხელმძღვანელობაზე.
"ის ადამიანები უნდა გამოიკითხონ, რომელთაც უშუალო მონაწილეობა ჰქონდათ აგვისტოს ომში. ნაწილი გამოკითხულია, ნაწილს კიდევ გამოვკითხავთ კომისია, რაც ეხება ძირითადად პოლიტიკურ ხელმძღვანელობას, მათ პასუხისმგებლობას საომარ მოქმედებებში და აქედან გამომდინარეობს ზუსტად ეს მიზანი, რომ კომისია ბოლომდე მოიძიებს იმ მტკიცებულებებს, რომლებიც, დარწმუნებული ვარ, გახდება საფუძველი "ნაციონალური მოძრაობის", როგორც პოლიტიკური ძალის, გაუქმების“, - აცხადებს გურამ მაჭარაშვილი.